Metóda Bullet Journal

Bullet Journal (skratka BuJo) je revolučný systém organizácie, plánovania a sledovania úloh v jednom. S jasnými symbolmi a flexibilnými stránkami si môžete prispôsobiť svoj denník presne podľa svojich potrieb. Umožňuje vytváranie vlastných sekcií, plánovačov a zoznamov úloh. Zvýšte svoju produktivitu, dosahujte ciele a užite si kreatívne vyjadrovanie. Staňte sa majstrom organizácie s Bullet Journalom a vytvorte si životný štýl, ktorý funguje pre vás!

Výhody analógového zápisníka pred digitálnymi aplikáciami:

  1. Zápisník vytvára jedinečné spojenie medzi hlavou a rukou pre podporu kreativity a koncentrácie.
  2. Sloboda vytvárania stránok a rozloženia poznámok presne prispôsobených podľa vašich preferencií.
  3. Minimalizácia roztyľovania multitaskingu pri odvádzaní pozornosti emailami, sociálnymi médiami, počítačovými hrami etc.
  4. Vizuálna pamäť lepšie podporuje zapamätanie pri ručnom zapisovaní. Okrem poznámok, úloh, náčrtov môžete použiť aj myšlienkové mapy.
  5. Žiadne obmedzenia vyplývajúce z prevádzky mobilu alebo počítačov, či už ide o životnosť batérie alebo nedostupnosti aplikácii kvoli cene alebo chybám.

Úlohy

Základom zápisnika je zapisovanie a plnenie úloh. Každý riadok označíme symbolom a potom ideálne úlohu. Začneme jej popis slovesom, keďže každá úloha je zároveň akciou, ktoré je treba spracovať.

Popis BUJO symbolov

  • . úloha
  • x splnená úloha
  • > presunutá úloha
  • – zrušená úloha
  • * poznámka

Video

Ryder Carroll a jeho 5-minútové video so základným predstavením BuJo.

Kniha a zápisník

Knihu v dostupných formátoch a jazykových mutáciách si podobne ako zápisník vytvorený v spolupráci s renomovaným nemeckým výrobcom zápisnikov Leichturm1917 môžete zaobstarať v knihkupectve Martinus.

Zdroje

Pridajte Komentár

Návrat hore