Porovnali sme 10 top VPN služieb pre Slovensko a svet

Virtuálne privátne siete VPN znamenajú bezpečný a súkromný prístup na internet. Zabezpečia Vám šifrované a anonymné spojenie pri prezeraní stránok, TV programov s geografickým obmedzením alebo pri používaní verejnej Wi-Fi. Častokrát sa viete vyhnúť rýchlostným obmedzeniam zo strany poskytovateľa internetového spojenia.

Hlavné výhody VPN

  1. Súkromie. Pripojenie v letiskovej hale na verejnú Wi-Fi predstavuje veľké nebezpečenstvo zo strany útočníka. Šifrovaný prenos mu zabráni v získaní citlivých údajov ako sú heslá alebo údaje z kreditnej karty.
  2. Anonymita. VPN skryje Vašu skutočnú IP adresu, čím ostane Vaša pravá identita skrytá.
  3. Geografické obmedzenie prístupu. Na dovolenke v zahraničí chcete prístup ku slovenským televíznym programom ako je Markíza alebo TV Joj. Na Slovensku chcete sledovať české televízne programy ČT, Nova, Prima.
  4. Rýchlostné obmedzenie ISP. Rýchlejší prístup na služby obmedzené poskytovateľom internetového pripojenia.

Predstavte si dovolenku v Egypte, keď si chcete večer pozrieť zábavnú reláciu na TV Markíza cez tablet. Spustíte aplikáciu VPN služby, pripojíte sa na jeho server s geolokáciou na Slovensku a môžete cez archív televízneho programu začať sledovať voju obľúbenú show. Aké jednoduché!

NordVPN

Poznámky

Stránka je súčasťou projektu Súkromie na sysop.sk.

Pridajte Komentár

Návrat hore